Strona WWW

Aktualności

Paczka dla Kresowiaków z Grodzieńszczyzny

2017.01.04

Po raz pierwszy, w tym roku, zaangażowaliśmy się do pomocy Kresowiakom poprzez udział w Akcji Paczka, organizowanej przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej oraz Fundację „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” z Warszawy.
Mieliśmy niewiele czasu aby przeprowadzić zbiórkę publiczną w związku z powyższym paczki przygotowane zostały wspólnie z zaprzyjażnionymi z nami instytucjami. 
Ogromnym wsparciem akcji była dyrekcja, kadra pedagogiczna oraz przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstku. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu, w ciągu kilkunastu dni uczniowie zebrali produkty, które następnie spakowali dołączając kartki świąteczne z opłatkiem. 
Podziękowania kierujemy również do Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji Dzieci i Młodzieży „Przyjaciele z Osiedla” w Białymstoku oraz do wielu prywatnych osób, które w różny sposób wsparły udział w akcji. 
Poprzez udział w akcji reprezentowaliśmy Białystok dołączając tym samym do takich miast jak Szczecin, Gdańsk, Lublin i Warszawa.

W dniach 16-18 grudnia przedstawiciele Miejskiego Programu „Wychowawca Podwórkowy” Robert Ćwikowski oraz Krzysztof Czaplejewicz uczestniczyli w bezposrednim przekazywaniu paczek Polakom mieszkającym na Kresach, głównie w rejonie grodzieńszczyzny. 
Był to niezapomniany wyjazd, ponieważ paczki nie były najważniejsze....najważniejsza była pamięć o naszych Rodakach, spotkanie z Nimi, rozmowa, podzielenie się opłatkiem i wspólne zaśpiewanie kolędy.