Strona WWW

Kadra

Kadra programu

KOORDYNATORZY PROGRAMU:

  Grabarczyk Marzanna

Urodzona optymistka, pełna pomysłów, którymi stara się zarazić innych. Pedagog... jednak to nie wykształcenie a pasja, chęć pracy z dziećmi i młodzieżą, rozmów z nimi o tym co ważne, wspólna zabawa sprawiają że praca sprawia jej dużo przyjemności, skłania do refleksji, stawia nowe wyzwania. Jak mawiał J.Korczak "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

 

  Fiedziukiewicz Narcyza

Absolwentka Historii na Uniwersytecie Warszawskim Filii w Białymstoku. Pogłębia swą wiedzę permanentnie: Resocjalizacja w środowisku otwartym, Socjoterapia, Trening Zastępowania Agresji. Od dwudziestu lat pracuje, z dziećmi i młodzieżą poznajac ich środowisko, pasje, rozterki i  radości. Lubi czynny wypoczynek - rower, kajaki, góry. Pasjonuje się filmem, literaturą i muzyką.

 

  Kurowska Katarzyna Anna

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku Wydziału Pedagogiki i Psychologii kierunku Pedagogika Opiekuńczo - Wychowawcza oraz Uniwersytetu  w  Białymstoku  Studiów  Podyplomowych  w  zakresie  Resocjalizacji  w Środowisku Otwartym oraz Terapii Pedagogicznej. Od 20 lat pracuje w Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku jako wychowawca, a od 2008 roku także jako terapeuta pedagogiczny. W programie pełni funkcję koordynatora do spraw dokumentacji i współpracy. Dewiza życiowa to słowa Glenn Doman: "Zabawa jest nauką - nauka zabawą. Im więcej zabawy - tym więcej nauki."

 

  WYCHOWAWCY PODWÓRKOWI

 

 Adamski Marcin

Jest absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej Studia Podyplomowe, kierunek: Oligofrenopedagogika oraz Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku - uzupełniające magisterskie, kierunek: wychowanie fizyczne, specjalność: nauczyciel. Jest również sędzią piłki nożnej na szczeblu centralnym. Jego pasją jest sport, a w szczególności piłka nożna. Lubi pracować z dziećmi i młodzieżą, dbając jednocześnie o własne kwalifikacje i inwencję. Potrafi zachowywać się spontanicznie i okazywać poczucie humoru, ale również zachowuje powagę, nierzadko w krótkim odstępie czasu. Moje motto życiowe to: "Tam, gdzie nie ma sił, nie będzie walki". Prywatnie jest szczęśliwym ojcem Artura i Dominika oraz mężem wspaniałej żony Justyny.

 

  Bobel Paweł

Student III roku wychowania fizycznego w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku. Ukończył kurs animatora czasu wolnego, wychowawcy kolonijnego, ratownika wodnego oraz płetwonurka P1. Kocha sporty: (w tym ekstremalne) bieganie, pływanie, tenis stołowy i piłkę nożną, a wyczynowo uprawia rolkarstwo, carving (narciarstwo), snowboarding. Czas wolny, którego ma niewiele poświęca na zdobywanie szczytów górskich (sierpień 2019 - “Dach Europy” - Mt. Blanc). Uwielbia podróżować i chodzić po jaskiniach, opuszczonych miejscach. Komunikatywny i wesoły, chętny do działania, z pozytywnym podejściem do życia. Żołnierz jako Terytorials WOT. Dorywczo prowadzi eventy jako konferansjer i wodzirej. Spełnia marzenia oraz interesuje się psychologią, motoryzacją, muzyką, sztukami walki, militariami, zwiedzaniem zamków, kolekcjonerstwem, marketingiem i honorowym krwiodawstwem. Uczy się na błędach własnych oraz innych: “Jeśli coś tracisz, nie trać tej lekcji!”.

 

  Borkowski Mateusz

Student II roku wychowania fizycznego na Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Białymstoku. Ma certyfikat instruktora międzynarodowej organizacji tenisowej PTR Instructor. Jego pasją jest tenis ziemny i zajęcia tenisowe prowadzi od 5 lat, a w Programie od września w ramach Podwórka Tenisowego. Jest osobą otwartą i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi.

 

  Chodnicka Agnieszka

Z zawodu  jest terapeutą zajęciowym, obecnie studiuje Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną. Ukończyła kurs języka migowego I stopień oraz warsztaty cyrku pedagogiki. Uczestniczyła w warsztatach: Czym jest trening Wnioskowania Moralnego? Jak go wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą agresywną” a także w warsztatach tworzenia obrazu techniką linorytu i biżuterii. 8 lat jest wolontariuszem w Domu Dziecka w Białymstoku, obecnie mimo pracy w programie pomaga w fundacji dzieciom z niepełnosprawnością na wózku. Jest osobą kreatywną, odpowiedzialną za powierzone jej zadania. W programie prowadzi zajęcia plastyczne jak i ruchowe.

 

   Dołęgowska Katarzyna

Studentka II roku pracy socjalnej. Uczestniczyła w warsztatach animacji czasu wolego. Lubi podejmować wyzwania i poszerzać horyzonty.    Praca z dziećmi daje jej satysfakcję oraz pozwala na ciągły rozwój. Chce przekazywać swoją wiedzę tym najmłodszym, ale również jak najwięcej czerpać od nich.  Jest zawsze otwarta na potrzeby innych.

 

  Dyszkiewicz Gabriela Patrycja

Ukończyła studia licencjackie z pedagogiki resocjalizacyjnej. Obecnie kontynuuje naukę na tym samym kierunku. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia jej wielką radość, daje poczucie spełnienia, motywuje do dalszego działania oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy. Poza studiami z zakresu działań pedagogicznych interesuje się również kosmetologią. Jest osobą dobrze zorganizowaną, komunikatywną a przede wszystkim kreatywną. Uwielbia stawiać sobie nowe wyzwania oraz dążyć do osiągania własnych celów.  Jej pasją są podróże, a w szczególności góry.

 

   Gauk Ewelina

Ukończyła studia licencjackie z pedagogiki resocjalizacyjnej. Posiada kurs wychowawcy kolonijnego, uczestniczyła również w szkoleniach ” Zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji w pracy z trudnym klientem” oraz "Rzecz o kryzysach i konfliktach". Interesuję się muzyką, od lat spiewa także w scholi. Jest osobą otwartą, lubi poznawać nowych ludzi. Kreatywna, odpowiedzialna a także ambitna. Lubi pracę z dziećmi, ponieważ niesie to ze sobą ogromną radość, uczy szczerości, wrażliwości a ponadto daję wiele satysfakcji.

 

   Grabarczyk Kacper

Instruktor survvialu i przygody, ratownik wodny,  ukończył kurs autoratownictwa i ratownictwa lodowego. Jego pasją jest las, wspinaczka górska i muzyka. W programie prowadzi zajęcia z zakresu rekreacji ruchowej oraz zajęcia survivalowe, organizuje turnieje i zawody sportowe.

 

  Klimaszewski Łukasz

Ukończył Magisterskie Studia Pedagogiczne, Studium Pedagogiki Zabawy liczne kursy i szkolenia: "Konflikt i co dalej", "Zabawy muzyczne i rytmika w pracy dziećmi i dorosłymi", Kurs wodzireja, Kurs żonglerki cyrkowej. Jest animatorem z 5 letnim stażem, prowadzi imprezy plenerowe i inne na zlecenia Urzędów, Parafii, Szkół, Przedszkoli i Ośrodków Kultury w całej Polsce. Ukończył też Szkołę Edukatorów Federacji a także kurs fotografii.

 

  Kowalski Robert

Ukończył pedagogikę resocjalizacyjną, obecnie jest na ostatnim roku Animacji Kultury z Artoterapią.  Stara się cały czas podnosić swoje kompetencje oraz poznawać siebie. Obecnie poza studiowaniem hobbystycznie oświetla przedstawienia na auli Uniwersytetu w Białymstoku na ulicy Świerkowej.

 

  Konopka Sylwia

Studentka III roku pedagogiki resocjalizacyjnej. Jest osobą otwartą, wrażliwą na potrzeby innych ludzi. Stara się zrozumieć człowieka oraz jego zachowanie. Uwielbia pracę z dziećmi, od których uczy się takich rzeczy jak szczerość, spontaniczność i radość życia.

  Kurmiłko Sylwia

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na tym samym kierunku. Posiada kurs wychowawcy kolonijnego. Od małego interesuje się muzyką, jej pasją jest gra na gitarze. Lubi podejmować nowe wyzwania, szybko uczy się nowych rzeczy, jest otwarta i pozytywnie nastawiona do ludzi.

 

  Oniśko Kacper

Student I roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego i od kilku lat wyjeżdzą z dziećmi i młodzieżą  na rożne ferie i wakacje. Od 3 lat jest wolontariuszem w Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku. Jego pasja to siatkówka i tenis stołowy. Jest komunikatywny i otwarty na pomoc innym.

 

  Pilis Patrycja

Ukończyła studia magisterskie z zakresu nauk pedagogicznych. Obecnie uczy się we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Prowadzi zajęcia profilaktyczne, plastyczne, a niekiedy ruchowe. W Programie "Wychowawca Podwórkowy" pracuje od 2013 roku. W chwili obecnej koordynuje działaniami programowymi na osiedlu Starosielce. 

 

  Pojawa Wioletta

Ukończyła Wyższą Szkołę Suwalską - Mazurską im. Jana Pawła II w Suwałkach na kierunku Pedagogika o specjalizacji praca socjalna z rewalidacją. Obecnie studiuje na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. Ukończyła kurs profesjonalnego wykorzystywania programów komputerowych. W programie zajmuje się prowadzeniem zajęć z rękodzieła.


  Poznańska Irmina

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej a obecnie studentka studiów podyplomowych pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Dogoterapeuta. Ostatnie kilka lat poświęciła na pracę z dziećmi, która okazała się jej ogromną pasją. Od niedawna jest zagorzałą zwolenniczką wychowania metodą Marii Montessori, gdyż jak uważał Montaigne "uczyć to nie znaczy napełnić wazę, to zapalać ogień". Prywatnie jest osobą pełną energii, mającą ogromny apetyt na życie i chęci by doświadczać nowego.

 

  Puchalska Aneta

Studentka II roku pedagogiki wczesnoszkolnej  na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego i  kurs pierwszej pomocy.  Lubi pracować z dziećmi i młodzieżą ponieważ sprawia jej to wielką radość, motywuje do działania oraz zdobywania nowych umiejętności.   

 

  Radinović Marco

Ukończył XI Liceum Ogólnokształcące na profilu społeczno-językowym, a obecnie jestem studentem II roku Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Jego pasją jest sport, a w szczególności piłka nożna, którą trenuje od dziecka. W programie prowadzi zajęcia sportowe oraz zajęcia w ramach Podwórka Młodego Kibica.

 

  Radziwoniuk Tomasz

Z zawodu pedagog i terapeuta zajęciowy. Od najmłodszych lat związany z kulturą sceniczną. Ma doświadczenie w spektaklach teatralnych i kabaretowych. Hobbystycznie zajmuje się szeroko pojętymi mass mediami związanymi z internetem.

 

  Sajewicz Anna

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku, obecnie zaczyna studia magisterskie na tym samym kierunku. Ukończyła szkolenie „Zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji w pracy z trudnym klientem” oraz "Rzecz o kryzysach i konfliktach". Jej pasją jest pływanie.


  Samociuk Ewa

Studentka II roku pedagogiki wczesnoszkolnej na Uniwersytecie u w Białymstoku. Po ukończeniu studiów chce pracować z dziećmi w klasach I-III. Praca z dziećmi jest dla niej wyzwaniem. Motywuje ją do działania oraz zdobywania nowych umiejętności. W wolnych chwilach lubi czytać książki i spędzać aktywnie czas. Jej pasją jest muzyka. 

 

  Sobolewska Monika

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie zaczyna studia magisterskie na tym samym kierunku. Ukończyła również kurs wolontariatu organizowany przez fundację „Pomóż Im”, a także szkolenie „Zamiast pięści podaj dłoń – zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji w pracy z trudnym klientem”. Jej pasją jest sport, a w szczególności piłka ręczna oraz tenis stołowy. Poza sportem interesuje się muzyką, gra na gitarze, śpiewa oraz prowadzi schole.

 

  Stryjewska Julita

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Obecnie podjęła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz studia podyplomowe na z socjoterapii. Posiada kurs wychowawcy kolonijnego. Przez kilka lat była animatorem w Oratorium św. Jana Bosco w Ełku. Uczestniczyła także w warsztatach animacji czasu wolnego oraz w treningu uwrażliwiającym z elementami treningu komunikacji, treningu interpersonalnego, metodyki pracy z klientem.

  

  Wiszowata Julita

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku  oraz magisterskich na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Interesuje się szeroko rozumianą profilaktyką zachowań ryzykownych, dlatego ciągle stara się dokształcać w tym kierunku.

 

  Wybraniak Milena

Ukończył studia licencjackie o profilu pedagogika resocjalizacyjna. Obecnie studiuje na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. Jest energiczną i uśmiechniętą osobą. W programie Wychowawca Podwórkowy prowadzi Podwórko Młodego Kibica oraz zajęcia ruchowe, sportowe i artystyczne.

  

  Żeruń Małgorzata

Jest osobą, która od najmłodszy lat chętnie spędzała czas poza domem. Sport to nie było hobby, to było całe jej życie. Przez 8 lat trenowała lekkoatletykę - rzut dyskiem. Jej najewiększym sukcesem było zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w Toruniu. Należała do klubu sportowego KS Podlaskie Białystok. Absolwentka Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki. Trener II klasy sportowej w lekkiej atletyce, a także instruktor piłki ręcznej. Wychowawca kolonijny, a także Animator Czasu Wolnego.