Strona WWW

Kadra

Kadra programu

KOORDYNATORZY PROGRAMU:

  Grabarczyk Marzanna

Urodzona optymistka, pełna pomysłów, którymi stara się zarazić innych. Pedagog... jednak to nie wykształcenie a pasja, chęć pracy z dziećmi i młodzieżą, rozmów z nimi o tym co ważne, wspólna zabawa sprawiają że praca sprawia jej dużo przyjemności, skłania do refleksji, stawia nowe wyzwania. Jak mawiał J.Korczak "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

 

  Fiedziukiewicz Narcyza

Absolwentka Historii na Uniwersytecie Warszawskim Filii w Białymstoku. Pogłębia swą wiedzę permanentnie: Resocjalizacja w środowisku otwartym, Socjoterapia, Trening Zastępowania Agresji. Od dwudziestu lat pracuje, z dziećmi i młodzieżą poznajac ich środowisko, pasje, rozterki i  radości. Lubi czynny wypoczynek - rower, kajaki, góry. Pasjonuje się filmem, literaturą i muzyką.

 

  Kurowska Katarzyna Anna

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku Wydziału Pedagogiki i Psychologii kierunku Pedagogika Opiekuńczo - Wychowawcza oraz Uniwersytetu  w  Białymstoku  Studiów  Podyplomowych  w  zakresie  Resocjalizacji  w Środowisku Otwartym oraz Terapii Pedagogicznej. Od 20 lat pracuje w Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku jako wychowawca, a od 2008 roku także jako terapeuta pedagogiczny. W programie pełni funkcję koordynatora do spraw dokumentacji i współpracy. Dewiza życiowa to słowa Glenn Doman: "Zabawa jest nauką - nauka zabawą. Im więcej zabawy - tym więcej nauki."

 

  WYCHOWAWCY PODWÓRKOWI 

 Baranowska Aleksandra Magdalena

Chodnicka Agnieszka

Z zawodu  jest terapeutą zajęciowym, obecnie studiuje Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną. Ukończyła kurs języka migowego I stopień oraz warsztaty cyrku pedagogiki. Uczestniczyła w warsztatach: Czym jest trening Wnioskowania Moralnego? Jak go wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą agresywną” a także w warsztatach tworzenia obrazu techniką linorytu i biżuterii. 8 lat jest wolontariuszem w Domu Dziecka w Białymstoku, obecnie mimo pracy w programie pomaga w fundacji dzieciom z niepełnosprawnością na wózku. Jest osobą kreatywną, odpowiedzialną za powierzone jej zadania. W programie prowadzi zajęcia plastyczne jak i ruchowe. 

Ciborowska Gabriela Patrycja

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej i opiekuńczo wychowawczej. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia jej wielką radość, daje poczucie spełnienia, motywuje do dalszego działania oraz zdobywania nowych umiejętności i wiedzy. Jest osobą dobrze zorganizowaną, komunikatywną a przede wszystkim kreatywną. Uwielbia stawiać sobie nowe wyzwania oraz dąży do osiągania wyznaczonych celów. Poza pracą uwielbia czytać książki a jej największą pasją są podróże. W programie prowadzi zajęcia animacyjne oraz plastyczne.

Dudenko Emilia

Studentka III roku pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie w Białymstoku. Uwielbia pracę z dziećmi, gdyż sprawia jej to ogromną radość. Jest osobą odpowiedzialną, komunikatywną oraz uwielbia pracę w zespole. W wolnym czasie lubi czytać książki, jeździć na rowerze oraz spędzać czas w gronie najbliższych. 

   Dołęgowska Katarzyna

Studentka II roku pracy socjalnej. Uczestniczyła w warsztatach animacji czasu wolego. Lubi podejmować wyzwania i poszerzać horyzonty.    Praca z dziećmi daje jej satysfakcję oraz pozwala na ciągły rozwój. Chce przekazywać swoją wiedzę tym najmłodszym, ale również jak najwięcej czerpać od nich.  Jest zawsze otwarta na potrzeby innych. 

   Gauk Ewelina

Ukończyła studia licencjackie z pedagogiki resocjalizacyjnej. Posiada kurs wychowawcy kolonijnego, uczestniczyła również w szkoleniach ” Zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji w pracy z trudnym klientem” oraz "Rzecz o kryzysach i konfliktach". Interesuję się muzyką, od lat spiewa także w scholi. Jest osobą otwartą, lubi poznawać nowych ludzi. Kreatywna, odpowiedzialna a także ambitna. Lubi pracę z dziećmi, ponieważ niesie to ze sobą ogromną radość, uczy szczerości, wrażliwości a ponadto daję wiele satysfakcji. 

Gniedziejko Ewelina

   Grabarczyk Kacper

Trener piłki nożnej z licencją Polskiego Związku Piłki Nożnej. Instruktor survvialu i przygody, ratownik wodny, ukończył kurs autoratownictwa i ratownictwa lodowego. Instruktor piłki nożnej. W programie prowadzi zajęcia piłkarkskie, oraz zajęcia survivalowe. Jego pasją jest sport w szczególności piłka nożna, pływanie i jazda na rowerze.

Jabłońska Paulina

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz  studiów podyplomowych w zakresie Oligofrenopedagogiki oraz  Autyzmu. W celu doskonalenia swych umiejętności ukończyła wiele kursów i szkoleń, między innymi kurs wychowawcy kolonijnego, kurs pierwszej pomocy oraz szkolenie „Trening Umiejętności Społecznych”. Jej pasją są podróże i rozwój osobisty.

Jarosiewicz Anna

Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie w Białymstoku. W przyszłości chciałaby pracować z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jej największą pasją jest bouldering oraz wspinaczka sportowa. Jest osobą pogodną, miłą, otwartą na potrzeby innych, a w każdej trudnej sytuacji potrafi znaleźć rozwiązanie. 

  Jurczewska Kinga Karolina

Absolwentka Filologii Francuskiej z Angielskim- profil tłumaczeniowy na Uniwersytecie w Białymstoku. Jej pasją są języki obce oraz podróże. Ukończyła kurs pedagogiczny CEU. Aktualnie studentka pedagogiki II stopnia na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła kursy: animatora zabaw dla dzieci oraz animatora czasu wolnego, malowania twarzy, iluzji w animacji, kurs wodzireja, zabaw i tańców integracyjnych w pracy z dziećmi. Rozpoznawana jako osoba pełna uśmiechu i pozytywnej energii.

Klimaszewski Łukasz

 Koczewska Karolina

Jest absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku opiekuńczo-wychowawcza oraz studiów podyplomowych Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Od 5 lat pracuję w programie głównie na osiedlu Starosielce, gdzie zostawiła swoje serce. Aktualnie koordynuje działania na tym osiedlu. Posiada certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych TUS SST oraz ukończyła kurs Trening Pewności Siebie dla dzieci dotkniętych przemocą rówieśniczą. Głównie prowadzi zajęcia o emocjach oraz zajęcia kulinarne. W wolnych chwilach lubi czytać książki i chodzić na spacery. 

 Konopka Sylwia

Studentka III roku pedagogiki resocjalizacyjnej. Jest osobą otwartą, wrażliwą na potrzeby innych ludzi. Stara się zrozumieć człowieka oraz jego zachowanie. Uwielbia pracę z dziećmi, od których uczy się takich rzeczy jak szczerość, spontaniczność i radość życia. 

 Kossakowska Monika

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie zaczyna studia magisterskie na tym samym kierunku. Ukończyła również kurs wolontariatu organizowany przez fundację „Pomóż Im”, a także szkolenie „Zamiast pięści podaj dłoń – zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji w pracy z trudnym klientem”. Jej pasją jest sport, a w szczególności piłka ręczna oraz tenis stołowy. Poza sportem interesuje się muzyką, gra na gitarze, śpiewa oraz prowadzi schole. 

  Kurmiłko Sylwia

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na tym samym kierunku. Posiada kurs wychowawcy kolonijnego. Od małego interesuje się muzyką, jej pasją jest gra na gitarze. Lubi podejmować nowe wyzwania, szybko uczy się nowych rzeczy, jest otwarta i pozytywnie nastawiona do ludzi. 

  Oniśko Kacper

Student I roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego i od kilku lat wyjeżdzą z dziećmi i młodzieżą  na rożne ferie i wakacje. Od 3 lat jest wolontariuszem w Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku. Jego pasja to siatkówka i tenis stołowy. Jest komunikatywny i otwarty na pomoc innym.

 Omilianowicz Aleksandra

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekunczo-wychowawcza na Uniwersytecie w Białymstoku, obecnie zaczyni studia magisterskie na tym samym kierunku. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego. Jej zainteresowania to jazda na rowerze, turystyka, poznawanie nowych kultur.


Piotrowska Izabela

  Pojawa Wioletta

Ukończyła Wyższą Szkołę Suwalską - Mazurską im. Jana Pawła II w Suwałkach na kierunku Pedagogika o specjalizacji praca socjalna z rewalidacją. Ukończyła kurs z quillingu, kanzashi oraz embosingu na gorąco. Jest animatorem zabaw dziecięcych oraz  początkującym facepaintinerem. Prowadzi zajęcia artystyczne i plastyczne.

  Radinović Marco

Trener piłki nożnej z licencją Polskiego Związku Piłki Nożnej - Grassroots C oraz instruktor sportu o specjalizacji piłka nożna. W programie prowadzi zajęcia sportowe głownie z piłkarskie. Jego pasją jest piłka nożna, którą trenuje od dziecka oraz samoobrona. 

  Radziwoniuk Tomasz

Z zawodu pedagog i terapeuta zajęciowy. Od najmłodszych lat związany z kulturą sceniczną. Ma doświadczenie w spektaklach teatralnych i kabaretowych. Hobbystycznie zajmuje się szeroko pojętymi mass mediami związanymi z internetem.

  Sajewicz Anna

Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna z kuratelą sądową na Uniwersytecie w Białymstoku. Uczestniczyła w szkoleniu "Zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji w pracy z trudnym klientem", "Podstawy prowadzenia mediacji rodzinnych z uwzględnieniem problemów współczesnej rodziny", a także w wykładzie z "Zapobiegania Demoralizacji i Przestępczości Nieletnich". Jest animatorem zabaw dziecięcych. Dodatkowo zagłębia się w różne techniki plastyczne, czego efektem jest ukończenie kursu "Embossing na gorąco". Lubi podróże oraz aktywność fizyczną. 

  Samociuk Ewa

Studentka II roku pedagogiki wczesnoszkolnej na Uniwersytecie u w Białymstoku. Po ukończeniu studiów chce pracować z dziećmi w klasach I-III. Praca z dziećmi jest dla niej wyzwaniem. Motywuje ją do działania oraz zdobywania nowych umiejętności. W wolnych chwilach lubi czytać książki i spędzać aktywnie czas. Jej pasją jest muzyka.  

Krystiana Sławińska

Z wykształcenia kryminolog oraz pedagog o specjalności resocjalizacyjnej. Interesuje się wszystkimi poziomami profilaktyki skierowanymi zarówno do dzieci jak i młodzieży. Ze szczególną dociekliwością bada zagrożenia występujące w Internecie, gdzie osoby małoletnie mogą być zarówno ofiarami jak i sprawcami. Brała udział w wielu certyfikowanych wykładach m. in.” Internet jako miejsce popełniania przestępstw”, „Zapobieganie Demoralizacji i Przestępczości nieletnich”, „Odpowiedzialność karnoprawna nieletnich” czy „Zrozumieć sprawcę przemocy”. Ponadto brała czynny udział w projekcie „Rozwijanie profilaktyki pozytywnej w białostockich szkołach ponadgimnazjalnych” obejmującym prowadzenie zajęć z uczniami dotyczącymi m. in. praw dziecka. W swoich pracach dyplomowych badała problem groomingu, czyli uwodzenia dzieci przez internet oraz handlu autopornografią przez osoby małoletnie. Jest osobą optymistyczną i skierowaną na zrozumienie wychowanków.

  Stryjewska Julita

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Obecnie podjęła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz studia podyplomowe na z socjoterapii. Posiada kurs wychowawcy kolonijnego. Przez kilka lat była animatorem w Oratorium św. Jana Bosco w Ełku. Uczestniczyła także w warsztatach animacji czasu wolnego oraz w treningu uwrażliwiającym z elementami treningu komunikacji, treningu interpersonalnego, metodyki pracy z klientem.

Wiszowata Julita

  Żeruń Małgorzata

Jest osobą, która od najmłodszy lat chętnie spędzała czas poza domem. Sport to nie było hobby, to było całe jej życie. Przez 8 lat trenowała lekkoatletykę - rzut dyskiem. Jej najewiększym sukcesem było zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w Toruniu. Należała do klubu sportowego KS Podlaskie Białystok. Absolwentka Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki. Trener II klasy sportowej w lekkiej atletyce, a także instruktor piłki ręcznej. Wychowawca kolonijny, a także Animator Czasu Wolnego.

 

 WOLONTARIAT: Patrycja Korzińska, Sylwia Żebrowska